Новости

Депутати відмовилися говорити з ЛГБТ

Круглий стіл з представниками_цями державної влади в Україні та іноземними політиками_инями «Найкращі практики та вивчені уроки з промотування рівності та протидії дискримінації, що ґрунтується на
сексуальній орієнтації та гендерній ідентичності в Україні» відбувся в Києві у понеділок, 19 листопада.

На захід, організований українською Асоціацією ЛГБТ «ЛІГА» та американською організацією «Парламентарії за глобальні дії», було запрошено більше п’ятидесяти депутатів та депутаток Верховної Ради України. На жаль, основна тема події – обговорення виконання державою Національної стратегії з прав людини у розділі, що стосується прав людини для ЛГБТІ, не зацікавила народних обранців. Український
парламент представила лише народна депутатка Світлана Заліщук.

Під час офіційної частини заходу депутати_ки Європейського парламенту, країн Європи та Америки представили свій досвід роботи з просування прав людини для всіх. Українські активісти_ки з Асоціації ЛГБТ «ЛІГА» та Центру «Наш світ» представили огляд ситуації з дотриманням прав людей для ЛГБТІ в країні. Після промов зав’язалася жвава дискусія, модерована Світланою Заліщук. Представники_ці десяти українських недержавних організацій, що працюють з ЛГБТІ, розповіли, якого прогресу було досягнуто в останні роки – проведення прайдів у Києві, Херсоні, Одесі та Кривому Розі, роботі з лікарями та поліцією,
посилення висвітлення питань прав людини для ЛГБТІ у медіа тощо. Разом з міжнародними установами активісти_ки намагалися визначити, які методи роботи спрацювали найкраще.

Говорили й про те, як держава не виконує своїх обов’язків з дотримання прав людини в країні. У тому числі – про недільний Транс*Марш у Києві, охорону якого поліція забезпечити не змогла. Про численні злочини на грунті ненависті до ЛГБТІ. Про відсутність діалогу між парламентом та громадським суспільством.

З усіх пунктів Національної стратегії з прав людини, що стосуються ЛГБТІ, виконаний був лише один – Міністерство охорони здоров’я змінило процедуру лікування для трансгендерних людей. На жаль, про механізм практичного втілення процедури Мінздрав не подумав. Зміна гендерних маркерів у документах для транс*людей досі залежить від Мінздраву, хоча активісти_ки вже давно кажуть про потребу в демедикалізації питання гендеру й відокремлення від проблеми медичної допомоги.

У розділах, що стосуються злочинів на грунті ненависті до ЛГБТІ, можливості одружуватися для осіб однієї статі, прав інтерсекс-людей та інших жодного прогресу не спостерігається. Тим не менше, Стратегія з прав людини «діє» до 2020 року – тобто, у цей термін вона втратить актуальність незалежно від того, чи буде виконана, чи ні.

Чи є у спільноти шанс, досягти вказаних у Стратегії змін до 2020 року? За результатами круглого столу було накреслено План дій, що включає конкретні кроки, яких ЛГБТІ-спільнота вимагає від Верховної Ради. З ним представники_ці ЛГБТІ звернуться до парламентського комітету з прав людини, яким керує пан Григорій Немиря.

***
Асоціація ЛГБТ «ЛІГА» почала свою роботу в Україні як ініціативна творча група з 1993 року. Офіційно зареєстровано організацію 26 грудня 1996 року. Асоціація була створена для об’єднання людей гомо- та бісексуальної орієнтації та трансгендерних людей із метою їх інтеграції в українську суспільство через підтримку інтересів громади ЛГБТ (лесбійок, геїв, бісексуальних та трансгендерних людей),
проведення просвітницької роботи з пропаганди здорового способу життя, надання різних послуг для спільноти ЛГБТ в Україні. Сьогодні ми реалізуємо адвокаційні, правозахисні, соціальні проекти для ЛГБТ-людей в Києві, Миколаєві, Одесі та Херсоні.

https://www.facebook.com/Association.LiGA/

Поделиться: