Пресс-релизы

НАПАД НА ЛГБТ-ОРГАНІЗАЦІЮ: ГОМОФОБНЕ ЗАГОСТРЕННЯ В РЕГІОНІ?

У ніч з п’ятниці на суботу, 22 квітня 2017 року, на центральний офіс Асоціації ЛГБТ «ЛІГА», що є приватною власністю організації, розташований у місті Миколаїв по вулиці Потьомкінській, було здійснено напад.

Орієнтовно о 5:00 годині ранку, невідомі проникли на територію організації, повністю знешкодили зовнішню систему безпеки: зрізали та вкрали камери спостереження, вивели з ладу електромережу офісу, що ледве не призвело до займання приміщення, пошкодили прожектори, та домофонний зв’язок. Металева огорожа навколо приміщення офісу не захистила це обладнання від варварської акції. Таким чином, Ком’юніті-центр Асоціації ЛГБТ «ЛІГА» в Миколаєві залишився без зовнішнього захисту. Організація звернулася до поліції; відкрито провадження.

Співробітники Асоціації підозрюють, що метою злочинних дій є подальшій напад на організацію. Із міркувань безпеки, в ком’юніті-центрі тимчасово припинено проведення заходів для спільноти ЛГБТ, а цілодобовий зовнішній нагляд за приміщенням зараз забезпечує приватна охоронна фірма.

Нагадуємо, що камери зовнішнього спостереження та металевий паркан було встановлено біля офісу «ЛІГА» після серії нападів на приміщення Центру, останній з яких відбувся у 2014 році. Цікаво, що камери виявилися корисними не тільки у протидії криміналу, а й у взаємодії з органами міліції. Коли вночі у 2014 році на ком’юніті-центр «ЛІГА» було здійснено напад та спрацювала сигналізація, співробітники Асоціації викликали міліцію. Наряд, що прибув на виклик, склав протокол. Наступного дня керівник організації з юристкою завітали до відділку міліції, де їм сказали, що протоколу немає і ніхто на виклик вночі до офісу Асоціації не виїжджав. Довелося демонструвати запис, зроблений камерою нагляду, на якому видно, як машина міліції прибуває до Ком’юніті-центру «ЛІГИ», а співробітники заходять у приміщення. Тільки тоді знайшовся протокол, складений вночі. Однак, розслідування правоохоронними органами фактично не було проведено.

ГО «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА» офіційно працює в Україні більше 20 років, захищає права людини представників спільноти ЛГБТ в країні та має свої представництва у містах Одеса, Херсон та Київ.

 

Прес-служба ГО «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА»

Tagged with: , , , , ,
Поделиться: