Пресс-релизы

ВИЗНАТИ НЕ МОЖНА ІГНОРУВАТИ: тиждень прав людини

8 грудня 2017 року, в Одесі представники громадськості обговорили питання щодо запобігання дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті разом із національною поліцією та органами місцевого самоврядування Одещини та Миколаївщини. Регіональна зустріч організована Асоціацією ЛГБТ «ЛІГА» разом із Правозахисним ЛГБТ центром «Наш світ».

Під час зустрічі обговорювалось важливе питання: ігнорування проблеми злочинів на ґрунті ненависті до різних соціальних груп, у тому числі ЛГБТ-людей. Представники організацій, які працюють зі спільнотою ЛГБТ, надали статистичні дані стосовно порушень прав цієї групи та випадків дискримінації, що відбулися з 2014 по 2017 роки.

Зустріч мала на меті налагодження діалогу між поліцією та громадянським суспільством, а також напрацювання механізмів розслідування справ, вчинених на ґрунті ненависті. В Україні досі немає повноцінного законодавства щодо боротьби з такими злочинами та покарання не передбачене. Указом Президента України Петро Порошенко ще 25 серпня 2015 року було затверджено Національну стратегію у сфері прав людини, метою якої є забезпечення пріоритетності прав і свобод людини як визначального чинника під час визначення державної політики, прийняття рішень органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Але, на жаль, виконавча влада досі не вжила достатніх заходів для повноцінної реалізації цієї Стратегії. Натомість, народні обранці в нових законопроектах вилучають такі поняття як гендер, гендерна ідентичність та сексуальна орієнтація. Яскравим прикладом є Закон України № 4952 «Про домашнє насильство і примус до шлюбу», в якому були вилучені будь-які згадування вищезазначених термінів.

Представники слідчих управлінь Національної поліції України Одещини та Миколаївщини констатували наявність прогалин у законодавчих актах, що заважають розслідуванню таких злочинів, скоєних проти представників ЛГБТ, особливо під час збирання доказової бази.

Звертаємо увагу, що ця зустріч стала одним із ряду заходів, що проводяться Асоціацією ЛГБТ «ЛІГА» в рамках тижня Прав людини, що присвячений Дню прав людини. З 11 грудня у Миколаєві стартує PR-кампанія «ВІЛЬНІ ТА РІВНІ» й будуть розміщені інформаційні постери, спрямовані на підвищення правової обізнаності громади Миколаївщини. Того ж тижня громадська організація вручатиме призи переможцям конкурсу відеороликів із прав людини на тематику ЛГБТ, що проводився Територіальним управлінням юстиції в Миколаївській області. Асоціація надасть технічну допомогу в проведенні церемонії вручення.

Громадська організація «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА» розробила інформаційний відеоролик «ВИЗНАТИ, НЕ МОЖНА ІГНОРУВАТИ» щодо протидії злочинам, скоєним на ґрунті ненависті. Цей ролик стосується не лише ЛГБТ тематики, а й зачіпає проблему ненависті по відношенню до різних категорій громадян. Відео можна подивитися за цим посиланням.

Нагадуємо, що День прав людини — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини, що була прийнята 10 грудня 1948 року в Паризькому палаці Шайо. Декларація стала результатом безпосереднього досвіду Другої Світової Війни і представляє першоглобальне вираження невід’ємних прав, які мають усі люди.

Прес-служба

ГО «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА»

 

Поделиться: