Объявления

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

logo-bУ засобах масової інформації було розповсюджено листа тимчасово виконуючого обов’язки начальника Головного управління національної поліції Лорткіпанідзе Георгі Гурамовича до адміністрації міста Одеси із проханням заборонити будь-які публічні заходи у період з 10 до 14 серпня 2016 року.

У зв’язку із цим Громадська організація «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА» та її відокремлений підрозділ в Одесі підготували відкрите звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановна Валерія Володимирівна,

Користуючись нагодою, громадська організація «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА» виражає Вам свою вдячність за роботу в сфері захисту прав людини в Україні.

В електронних ЗМІ було оприлюднено лист № 3/4649 від 09 серпня 2016 року, у якому тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління національної поліції (ГУНП) в Одеській області Лорткіпанідзе Георгі Гурамович звертається до мера міста Одеса з проханням заборонити проведення пішої ходи в рамках фестивалю квір-культури «Одеса Прайд 2016». У якості причин заборони були вказані інтереси «національної безпеки, з метою недопущення порушень публічної безпеки і порядку на території м. Одеси, керуючись ст. 39 Конституції України».

Зважаючи на те, що подібні мирні заходи, які в ці дні організовуються прихильниками так званих «традиційних цінностей», не забороняються, ми вважаємо наміри міської влади, що стосуються заборони проведення ЛГБТ-заходів, проявами відкритої дискримінації. Такі дії є порушенням законодавства України (Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», Конституцію України). Вони погіршують імідж України як держави, яка демонструє світу намір підтримувати спільноту ЛГБТ, особливо напередодні проведення пісенного конкурсу Євробачення у 2017 році.

Враховуючи той факт, що подібні заборони на півдні України відбуваються не вперше (Постанова Одеського окружного адміністративного суду від 13.08.2015 р. у справі № 815/4612/15 (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/48384669повний текст рішення), Постанова Херсонського окружного адміністративного суду від 16.05.2016 р. у справі №821/665/16 (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/57726559повний текст рішення), Постанова Миколаївського окружного адміністративного суду від 04.09.2015 р. у справі № 814/3525/15 (повний тест рішення: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/51005395), складається враження, що органи виконавчої влади цілеспрямовано намагаються виключити спільноту ЛГБТ із українського суспільства та не дати можливості реалізувати право на мирні зібрання, гарантоване Конституцією України. Дивує й той факт, що адміністрація міста Одеса подала заяву до суду про заборону пішої ходи до того, як т.в.о. начальника ГУНП звернувся до мера з подібним проханням (за даними, які були опубліковані в ЗМІ – http://odpublic.net/news/2016/08/09/vlasti-prepyatstvuet-marsh-825207).

Інформуємо, що під час зустрічі з паном Лорткіпанідзе та представником Уповноваженого ВРУ з прав людини в Одеській області, що відбулася у липні 2016 року в Головному управлінні національної поліції в Одеській області, де обговорювалися недопущення заборони публічних ЛГБТ-акцій в місті Одеса та забезпечення їх охорони й розслідування злочинів на ґрунті ненависті.

Тому, враховуючи викладене вище, звертаємося до Вас із проханням:

  1. Негайно втрутитися в ситуацію стосовно намірів поліції та міської адміністрації стосовно заборони мирних публічних ЛГБТ-заходів у місті Одеса;
  2. Відкрити провадження відносно дій посадових осіб щодо обмеження права на проведення мирних ЛГБТ-зібрань в місті Одеса в період з 10 по 14 серпня;
  3. Висловити свою думку стосовно дій окремих осіб, а саме Народного депутата України Унгурян П.Я., митрополита Одеського й Ізмайльського Агафангела, Резвушкіна Євгена Миколайовича, Чернова І.В. (ГО «Георгій Побєдоносець») та ГО «Здорова сім’я – основа нації», які звернення та повідомлення яких призвели до порушення права на мирні зібрання.

Просимо повідомити нас про Ваше рішення у встановлені законодавством України терміни.

З повагою,

Голова ГО «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА»

О.М.Альохін

Поделиться: